DENİZLİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

DENİZLİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE DENİZLİ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

GÜNCELLENME TARİHİ: 23/01/2018

Denizli İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında 19/01/2018 tarihinde Denizlide denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere yönelik kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve temel sağlık eğitimleri almalarına yönelik İş Birliği protokolü imzalandı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz ve Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk tarafından imzalanan protokol çerçevesinde; Müdürlüğümüz sağlık çalışanları tarafından denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere yönelik ilk yardım, sağlıklı yaşam, temel iş sağlığı, ağız bakım ve diş sağlığı, kişisel hijyen ve bakım gibi konularda seminerlerin verilmesi planlandı.

İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk, İlde ki birçok kurum ile zaman zaman işbirliği protokolü imzaladıklarını son yapılan bu protokolle; denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülerin ilk yardım konusunda bilinçlenmelerini amaçladıklarını söyledi. Öztürk; “Bu eğitim ile olası kaza ya da ani rahatsızlanma geçiren hastalarda hayati tehlike oluşması durumunda sağlık görevlilerimiz gelene kadar ki süreçte hastaya veya kazazedeye acil ilk müdahalenin yapılabilmesi için gerekli ilk yardım eğitimleri verilecek. İlk yardım eğitimi, riskli durumlarda kimi zaman hayat kurtarıcı etkiye sahiptir” dedi.

  • 1.jpg

Bize Ulaşın

DENİZLİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
TELEFON-1: (0 258) 264 49 05
TELEFON-2: (0 258) 262 36 44
FAKS: (0 258) 264 49 03
E-POSTA: denizli@saglik.gov.tr